Güneşlenirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güneşlenirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güneşlenirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

            Özellikle kadınların bronzlaşma isteğinin artmasıyla güneşlenme konusunda sorular ve sorunlar arttı. Yazları bronz görünmek çok önemli olsa da cilt sağlığımız daha da önemlidir. Her zaman sağlık daha önce gelir. Peki, Güneşlenirken nelere dikkat etmeliyiz? Güneşlenirken Coco Body nasıl etki sağlar? Bütün dikkat etmeniz gereken ayrıntıları ve Coco Body’i nasıl kullanacağınızı bu yazımızda görebileceksiniz.

 

Güneşlenirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

            Güneşlenmeden önce kişinin kendi cildini tanıması çok önemlidir. Cilt yapınız, cilt renginiz veya cildinizin ihtiyaç duyduğu güneş miktarı konular herkes için değişmektedir. Bazıları 3 günde istediği bronzluğa erişebilirken bazıları 5 günde erişebilir. Bu tamamen kişiden kişiye değişmektedir.

            Güneşlenirken birçok noktaya dikkat etmemiz gerekir ama en önemlisi Coco Body Oil kullanmaktır. Uzmanlar tarafından özel olarak geliştirilen Coco Body, bronzlaştırmayı kolaylaştırmak için üretilmiştir. Doğru ve düzenli kullanım sonucunda daha etkili bronzlaşmayı kullanıcılarına sunan Coco Body, tamamen doğaldır. Zararlı güneş ışınlarının cildinize etki etmesini engelleyerek güneşlenme işlemini daha sağlıklı hale getirir.

·         Güneşlenme saatlerine dikkat edin. Öğle saatlerinde yani güneşin tam tepede olduğu saatlerde güneşlenmek ciddi cilt problemlerine yol açabilir.

·         Güneş altında hareketsiz kalmayın. 4-5 dakikada bir hareket edip cildinize hava aldırarak güneş yanıklarının oluşmasına engel olabilirsiniz.

·         Güneşlenme vakitlerinizi planlayın. Günlük hayatta vücudunuz güneşe çok fazla maruz kalmıyorsa, güneşlenme sürelerinizi gün gün arttırın. İlk gün yarım saat güneşlenirken, ertesi gün kırk veya kırk beş dakika güneşlenebilirsiniz.

·         Cildi açık renk tonuna sahip olan kişiler öğle saatlerinde güneşe çıkmaması gerekir. Kalıcı güneş lekeleri ve yanıkları oluşabilir.

·         İlaç kullanıyorsanız güneşe maruz kalmayın. Bazı ilaçlar alındıktan sonra güneşlenmek, güneş lekelerine neden olabilir.

·         Güneş kremi kullanın. Güneş kremi kullanarak cilt sağlığınızın bozulmamasını sağlayabilirsiniz.

·         Bronzlaştırıcı kremler kullanabilirsiniz. Coco Body kullanarak zararlı güneş ışınlarından korunarak daha rahat ve sağlıklı güneşlenmeler geçirebilirsiniz.

·         Vücudunuzun su ihtiyacını karşılayın. Güneş altında kalmak su ihtiyacınızı bir hayli arttıracaktır. Vücudunuzun su ihtiyacını karşılamadığınızda ciddi sağlık problemlerine yol açabilirsiniz.

·         Güneşlenmeye çıkmadan önce hafif yiyecekler tüketin. Aşırı yağlı yemekler veya tatlı tüketmek vücudunuzun su ihtiyacını arttıracaktır. Bu da vücudunuzun çabucak kurumasına ve sağlığınızın bozulmasına yol açacaktır.